Ślub w piątek? Dlaczego nie! Oto 5 powodów które Cię przekonają.

Mniejsze koszty

Piątek to dzień w którym możemy liczyć na większe rabaty i upusty w wynajęciu sali weselnej i całej obsługi. Nie na tym się kończy, ponieważ można też negocjować ceny wybranych potraw w menu lub też postarać się o bardziej bogatą kartę dań w tej samej cenie. To samo dotyczy także fotografa, zespołu muzycznego lub DJ'a, w zależności co kto preferuje. (http://www.conradhotel.pl/pl/bankiety_i_catering.html)

Sala na wesele- łatwiej o tytuł

Sobota to dzień w którym tradycyjnie odbywają się śluby, jednak w takim dniu bardzo często trudno o dostępny termin na wynajęcie sali bankietowej, a jeśli jest wolny to zazwyczaj bardzo odległy. Taka sama sytuacja jest z innymi usługami, czyli z dobrym fotografem czy stylistą, natomiast piątki to dzień mniej popularny dla organizacji ślubów i tym samym łatwiej znaleźć salę i obsługę wesela. W piątek większość popularnych zespołów muzycznych jest mniej obleganych, fotograf i kosmetyczka również.

Zyskujemy także w przypadku mszy świętej w kościele, ponieważ w kościołach czy kapliczkach w tym dniu odbywa się mniej mszy i innych nabożeństw. To samo dotyczy urzędów Stanu Cywilnego, gdzie urzędnicy chętnie godzą się na śluby piątkowe, nawet te odbywające się w plenerze.

Czy warto brać ślub w piątek?

Dłuższy czas na poprawiny

Jeśli organizujemy ślub w piątek, to zyskujemy sobotę i niedzielę wolną, czyli dodatkowe dni na poprawiny. Mając do dyspozycji dwa dni więcej w niedzielę można na spokojnie ochłonąć po szaleństwach weselnych i przygotować się do pracy na poniedziałek.

Bezpieczniejszy powrót do domu

Jeśli mamy do dyspozycji więcej czasu, to także mniej się spieszymy. Spokojniejszy powrót do domu to gwarancja większego bezpieczeństwa i brak stresu spowodowany pospiechem. Niedziela jako dodatkowy dzień wolny pozwoli nabrać sił i wypocząć przed powrotem do domu.

Sytuacje awaryjne

Warto również wspomnieć o tym, że w piątek mamy dużo łatwiejszy dostęp do standardowych usług. Sklepy i supermarkety są czynne dużo dłużej, z logistyka nie ma takiego problemu jak w weekendy, wszystkie punkty usługowe takie jak krawcowa czy fryzjer również przyjmują wizyty niespodziewanych klientów do późnych godzin. W piątek jest dużo łatwiej załatwić wiele niespodziewanych spraw w przeciwieństwie do soboty. Nie jest to może najważniejszy argument przemawiający za organizacja wesela w piątek, ale można również i to brać pod uwagę.

Autor

Maria Janicka

Redakcja zamektoszek.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@zamektoszek.pl

Korzystając z naszych porad, bez problemu poradzisz sobie z organizacją wesela czy bankietu. Doradzamy na co warto zwrócić uwagę, oraz jak zaoszczędzić na przyjęciu nie tracąc na jakości. Dzięki nam, wybór sali czy dekoracji nie będzie już problemem.

Zorganizuj swoje przyjęcie marzeń!