Dodatkowe usługi w hotelach

Praktycznie wszystkie hotele starają się dążyć do tego, by mieć dla nas coraz lepsze usługi. Propozycji nie brakuje, dostajemy między innymi szansę na korzystanie z pralni, prasowania, zamawiania taksówek, kupowania biletów w hotelu. Przechowania bagażu. Do dyspozycji gości często jest także sejf.

Barek z przekąskami

W hotelach w pokojach często pojawiają się obecnie barki, gdzie dla gości proponowane są różnorakie przekąski. Trzeba za nie dodatkowo dopłacić. Rozliczenie następuje w momencie wymeldowania. Obok barku powinien znajdować się cennik.

Kawa i herbata

Praktycznie każdy hotel ma obecnie dostęp do kawy i herbaty za darmo bez żadnych ograniczeń. Najczęściej przygotowane są duże termosy i ekspres do kawy, a obok kawa i herbata w różnych rodzajach. Każdy gość może sobie sam przygotować taki napój.

Nie tylko w pokoju

Hotele dbają o gości także poza hotelami. Między innymi dlatego przygotowują nam takie rozwiązania, gdzie mamy możliwość korzystania z basenu. SPA, prasowania czy przygotowywane są także miejsca dla gości takie jak sale konferencyjne.

Internet

W każdym hotelu przygotowuje się łącza internetowe. W tych najlepszych najczęściej są to już propozycje szerokopasmowe, które są przede wszystkim bardzo wygodne. Jeśli ktoś chce trafić w gust gości może także postawić na bardzo wygodną opcją jaką będzie internet WI-FI, pozwalający korzystać z sieci w całym hotelu bez ograniczeń.

Wyżywienie w hotelu

AI (All Inclusive)

Najbardziej popularny pakiet, gdzie dostajemy pełne wyżywienie. Do dyspozycji gości są przekąski i napoje. Ograniczeniem będzie objęta jedynie baza napojów alkoholowych.

UAI (Ultra All Inclusive)

Ten pakiet jest jeszcze szerszy i tutaj mamy właśnie więcej alkoholi. Niektóre hotele dbają o klientów i proponują w takim pakiecie również usługi związane między innymi z odnową biologiczną w hotelu.

OV

W tym pakiecie nie będzie wyżywienia. Dla osób, które dużo czasu będą spędzać poza hotelem będzie to najwygodniejsze rozwiązanie.

BB (Bed and Breakfast)

W tej ofercie dostaniemy śniadanie

HB (Half Board)

Oferta połączona ze śniadaniami i obiadokolacją.

FB (Full Board)

Goście mogą otrzymywać śniadania, obiady i kolacje. Jeśli poza hotelem będziemy maksymalnie kilka godzin będzie to dobre rozwiązanie.

SC (Self Catering)

Pakiet ten nie daje nam wyżywienia, ale w hotelu znajduje się aneks kuchenny albo też kuchnia, gdzie będziemy mogli samemu wykonywać posiłki.

PP

Posiłki przygotowuje się dla całego turnusu, który będzie się w hotelu pojawiał, dopasowane są do programu wycieczek.

ZPR

Wyżywienie kształtowane przez hotel, dopasowane do konkretnej imprezy.

Autor

Maria Janicka

Redakcja zamektoszek.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@zamektoszek.pl

Korzystając z naszych porad, bez problemu poradzisz sobie z organizacją wesela czy bankietu. Doradzamy na co warto zwrócić uwagę, oraz jak zaoszczędzić na przyjęciu nie tracąc na jakości. Dzięki nam, wybór sali czy dekoracji nie będzie już problemem.

Zorganizuj swoje przyjęcie marzeń!