Jak urządzić salę bankietową w najlepszym stylu?

Aranżacja i wyposażenie sali bankietowej

Aranżacja i dobre wyposażenie sali bankietowej to dla każdego właściciela połowa sukcesu w tym biznesie. W świadomości obecnych konsumentów nie tylko jakość posiłków odgrywa główna rolę, ale także piękno i subtelność wystroju, która musi emanować swym urokiem do potencjalnych klientów. nawet najlepsze jedzenie podane w brzydkim, słabo oświetlonym lokalu, nie będzie smakowało i nie odda w pełni swoich walorów. (http://www.conradhotel.pl/pl/bankiety_i_catering.html) Jeśli chcemy prowadzić salę bankietową i odnosić sukcesy, to trzeba postawić nie tylko na znakomitych kucharzy, którzy wyczarują wspaniałe potrawy dla gości, ale także na wystrój stołów, krzeseł, ścian i podłogi, o czym niekiedy jeszcze właściciele zapominają.

Wartość wynajmu

Sali zależy od wszystkich czynników, liczy się praktycznie każdy szczegół, a klienci są obecnie naprawdę wymagający. Mając dobrze wyposażony lokal oraz świetną kuchnię, możemy świadomie dyktować ceny i być konkurencją dla całego towarzystwa restauracyjnego w okolicy. Jeśli otworzyliśmy salę bankietową i jesteśmy zdecydowani zarabiać na przyjęciach organizowanych w tym miejscu, to zwróćmy już od samego początku uwagę na wszystko. Bardzo dokładnie zaplanujmy zastawę, obrusy, wygląd stołów i krzeseł, a także roślin jakie będą się znajdować na sali i oświetlenia. Bardzo duże znaczenie ma też zagospodarowanie przestrzenne całego pomieszczenia.

Niezbędnik na bankiecie

Stół i krzesła

Największą uwagę gości zawsze skupia stół oraz krzesła. Zadbajmy o ich elegancką formę i detale dekoracji. To szyk i elegancja takich elementów stanowi o wytworności i prestiżu lokalu. Stoły na czterech nogach krępują ruchy gości, najlepszym rozwiązaniem jest stół z jedną, szeroką nogą pośrodku. Ważny jest także blat stołu i jego kształt, najciekawsza formą jest blat okrągły, ale w dużej mierze zależy to od gustu restauratora i jego pomysłów na wykończenie wnętrza. odnośnie koloru to polecamy jasne odcienie brązu, ewentualnie ciemny brąz, są to klasyczne kolory które zawsze się sprawdzą w każdej sytuacji. Krzesła bankietowe powinny być wykonane z trwałych materiałów, bardzo dobrze wygląda skóra ekologiczna.

Autor

Maria Janicka

Redakcja zamektoszek.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@zamektoszek.pl

Korzystając z naszych porad, bez problemu poradzisz sobie z organizacją wesela czy bankietu. Doradzamy na co warto zwrócić uwagę, oraz jak zaoszczędzić na przyjęciu nie tracąc na jakości. Dzięki nam, wybór sali czy dekoracji nie będzie już problemem.

Zorganizuj swoje przyjęcie marzeń!