Dlaczego warto planować wesele w okresie jesieni?

Zdecydowanie najwięcej par decyduje się na zawarcie związku małżeńskiego w okresie lata. Nic więc dziwnego, że bardzo trudno wtedy o wolny termin.

Ale może warto zastanowić się, czy nie zorganizować ślubu i przyjęcia weselnego w innym terminie, na przykład jesienią? Jakie korzyści przyniesie nam zorganizowanie tej uroczystości w tym okresie?

1.Bardziej przyjazne temperatury

Coraz częściej lata w naszym kraju są bardzo upalne. (http://www.conradhotel.pl/pl/bankiety_i_catering.htmlTrudno w tym tak wyjątkowym dniu znieść lejący się z nieba żar, bardzo wysoką temperaturę i intensywnie świecące słońce. Co prawda jest już spora liczba sal weselnych wyposażonych w klimatyzację, wciąż jednak są takie, w których klimatyzacji nie ma. W takich warunkach naprawdę trudno dobrze się bawić i biesiadować przy weselnym stole. Nie wszyscy przecież lubią intensywnie świecące słońce i wysoką temperaturę zwłaszcza wtedy, kiedy okoliczności wymagają założenia garnituru i eleganckiej kreacji.

2.Sala na wesele

Jesień, a zwłaszcza późna jesień to mało popularne miesiące wśród par planujących zawarcie ślubu. Stąd też wiele domów weselnych, czy sal bankietowych ma w tym czasie wolne terminy. O wiele łatwiej można też zarezerwować termin ślubu w kościele, czy w urzędzie stanu cywilnego.

3.Kolorowy krajobraz

Jesienią, szczególnie kiedy jest piękna słoneczna pogoda, cały świat mieni się kolorami. Taka sceneria to wymarzone tło dla ślubnej sesji fotograficznej.

W którym miesiącu ślub?

4.Niższe ceny

To bardzo ważny argument przemawiający za tym, aby zorganizować ślub i przyjęcie weselne właśnie jesienią. W tym czasie za wynajęcie sali i organizację przyjęcia weselnego możemy zapłacić znacznie mniej niż latem. Do tego łatwiej nam będzie umówić się ze stylistą fryzur i dobrym fotografem.

5.Bez trudu zarezerwujemy nocleg dla gości

Wraz z końcem wakacji pustoszeją pensjonaty i hotele. W czasie wakacji, szczególnie w najbardziej popularnych miejscowościach nadmorskich, czy w górach trudno znaleźć w nich wolne miejsca. Rosną też ceny wynajmu. Jesienią pustoszeją, a ceny wynajmowanych pokoi idą w dół.

Autor

Damian Niemczura

Redakcja zamektoszek.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@zamektoszek.pl

Korzystając z naszych porad, bez problemu poradzisz sobie z organizacją wesela czy bankietu. Doradzamy na co warto zwrócić uwagę, oraz jak zaoszczędzić na przyjęciu nie tracąc na jakości. Dzięki nam, wybór sali czy dekoracji nie będzie już problemem.

Zorganizuj swoje przyjęcie marzeń!